Gå til innholdet

Norges bryteforbunds dommere

Dommere NBF

Navn Krets Klubb Grad Hederspoeng
Akmjad Gatamirov Oslo/Akershus Skedsmo Nat 2 2,75
Anders Hammer Norland/Troms Bodø Nat 3 1,5
Anne-Lise Andresen Østfold Atlas Int 3 6
Attila Fischer Østfold Ski Nat 3
Audun Meinstad Oslo/Akershus Skedsmo Nat 3 1
Bernt Pedersen Oslo/Akershus SP 09 Nat 1 Gull
Bjørn Nilsen Finnmark Kirkenes Nat 1 Gull
Bjørn Terje  Pedersen Oslo/Akershus Skedsmo Nat 1 Gull
Christian Andresen Østfold Halden Nat 1 2,25
Dag Edvard Øvrevalle Finnmark AK 54 Vardø Nat 1 36,25
Daniel Fischer Oslo/Akershus Kolbotn Nat 3
Erik Lindesteg Oslo/Akershus OBK Nat 3
Frode Gundersen Finnmark BK Tana Nat 2 5
Gordon Averdung Møre Ålesund Nat 2 8,25
Hans-Marius Meland Vestfold Tønsberg Int 1 Sølv
Henrik Gjelsten Møre Molde Nat 2 4,75
Isak Bø Rørnes Norland/Troms Fauske Nat 3
Jacob Agerup Østfold Atlas Nat 2
John-Erik Günther Møre Braatt Int 2 Sølv
Kristina Andersen Ness Møre Braatt Int 2 Bronse
Kristoffer Mikalsen Norland/Troms Bodø Nat 2
Kåre Dervola Finnmark BK Tana Nat 2 6
Lucjan Zbigniew Kwit Møre Kristiansund AK Nat 1
Majken Paulsen Norland/Troms Bodø Nat 1 5
Mia Rønninghaug Norland/Troms Bodø Nat 1 0,75
Naser Fattahi Oslo/Akershus Kolbotn Int 1 17,25
Odd Gøran Nilsen Østfold Torp IF Nat 1 Bronse
Olav Mustad Telemark Urædd Nat 3
Ole Thommy Boine Finnmark BK Tana Nat 1 13
Roy Bakke Andersen Telemark Urædd Nat 2 4
Samy Adolfsen Oslo/Akershus OBK Int 1 12,5
Shokrullah Jahya Norland Vadsø AK Nat 3
Svein Sommerseth Norland/Troms Narvik Nat 2 27,5
Thomas Hammer Norland/Troms Bodø Int 1-S gull
Trond-Eirik Bjørkås Finnmark Båtsfjord Nat 3 3
Zmarai Jahya Finnmark Vadsø AK Nat 2 3
Ola Rasmussen Trøndelag Trondheim Nat 3 1,5
Tobias Bekk Johansen Østfold Moss Nat  2 1
Tommy Eriksen 2
Trygve Pedersen 1,75
Anders Grizzly Fægri Oslo/Akershus Lambertseter 0,5
Bilal Gastamirov Oslo/Akershus Skedsmo 1
Robin Christensen Oslo/Akershus Sportsklubben 09 1

Huskeliste dommeransvarlig

NBF styringsdokument for dommergrad

Kretsdommerkurs

http://bryting.wpengine.com/wp-content/uploads/2017/10/Kretsdommerkurs_Sept2017.ppt.pptx

Oversikt over dommergrader

Internasjonale grader (UWW)

  • UWW kategori I-S
  • UWW kategori I
  • UWW kategori II
  • UWW kategori III

Nasjonale grader(NBF)

  • Forbundsdommer kategori 1
  • Forbundsdommer kategori 2
  • Forbundsdommer kategori 3
  • Kretsdommere